17 Ocak 2012 Salı

BİZ NE YAPIYORUZHayatımızda ne kadar çok şeyi erteliyoruz yada öteliyoruz saymaya kalksak sayfalar yetmez.
Peki ya niye erteliyoruz,ertelemesek, olması gerekenleri yapsak,kaybettiklerimizin yerinde ne kadar büyük kazançlarımız olucak farkında bile değiliz, farkında olmadan yaşayıp gidiyoruz.

Sanki bir daha dünyaya gelicez de ertelediklerimizi yapıcakmışız gibi,halbuki biliyoruz birdaha olmayacağını,o anda söylesek ya annemize, babamıza, kardeşlerimize sevdiğimizi ,söylemiyoruz,arkadaşlarımıza gitmeyi erteliyoruz,pazartesi diyete başlayıp salı günü bırakıyoruz,işsiz kalmış arkadaşlarımızı arayıp sormuyoruz,çıkacağımız tatili 50.kere planlıyoruz 51.kere gitmeyeceğimizi biliyoruz,yağlı kızarmış kanserojen, demeden habire yiyiyoruz,sigara dumanını ,oksijenden daha büyük bir zevk duyarak içiyoruz,kahve,çay,çikolata tüketiminden vazgeçmeyip sonrada diyetisyenlere, selülit kremlerine ve ilaçlara servet harcıyoruz.

Evimizi kitapla doldurup okumuyoruz,spor salonlarının broşürlerini biriktirip gitmiyoruz,sevmediğimiz bir işte çalışıp, seveceğimiz işin arayışına girmiyoruz,,kös kös oturup faydalı şeyler yapacağımız yerde bile bile zararlı şeyleri yapıyoruz bunların bize ne faydası var acaba zararından başka,insanın kendine yaptığı zararı bir başkası asla yapamaz.

Sahi biz ne yapıyoruz kendimize ...


http://www.kamilemutlu.blogspot.com/

1 yorum :

  1. Çok eskilerde boş geçen zamanlarım olmuştu ama şimdi zaman yetmiyor Kamile Hanım,hatta sorumluluklar altında ezildiğimizi bile hissediyoruz.
    Ancak yeni nesil için söyledklerinizde çok haklısınız.

    YanıtlaSil