27 Nisan 2012 Cuma


Birazda magazin dedik ve işte magazinsel haberlerimiz en çok merak edilenler.


Yılmaz çiftinin bebek alışverişi


Kahvaltı sonrası alışveriş
Geçtiğimiz ay Pera Palas’ta evlenen Cem Yılmaz ve Ahu Yağtu, önceki gün Nişantaşı’ndaydı... Üç ay sonra Kemal adını verecekleri bebeklerine kavuşacak olan çiftin Nişantaşı turu kahvaltı ile başladı. Çift, bir kafede kahvaltı ettikten sonra ise Kemal’e bebek odası aramaya çıktı.

Ürünleri tek tek incelediler
Kids’s Story adlı mağazaya girip uzun uzun ürünleri inceleyen ve bilgi alan çift, o sırada görüntülendiklerinden habersizdi. Çıkışta muhabirlerle karşılaşan ama her zamanki gibi sessizlik yeminini bozmayan Yağtu ve Yılmaz, Nişantaşı turunu bir restoranda yedikleri akşam yemeğiyle noktaladı.

James Bond a büyük koruma!..007 James Bond” serisinin son filmi “Skyfall”un Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde devam eden çekimleri için geniş güvenlik önlemleri alındı. Koca Çalış Plajı’ndaki çekimler sırasında, plato çevresinde bulunan 1 kilometrekarelik alan güvenlik çemberine alınırken, platoya hakim 200 metre yüksekliğindeki iki tepeye de güvenlik görevlileri yerleştirildi. 70 özel güvenlik görevlisi plato çevresinde kuş uçurtmazken, Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı üç bot da film için görev yapıyor.

TURİSTLER BÖLGEYE GİREMİYOR
Güvenlik görevlileri, araçlarıyla Koca Çalış Plajı’ndan geçmek isteyen yerli ve yabancı turistleri alternatif yollara yönlendiriyor. Yürüyüş yapan turistlerin de bölgeye girmesine izin verilmiyor. Gizlilik gerekçesiyle platoya girişine izin verilmeyen tatilcilerden Canan Karadağ, “Koca Çalış Plajı’nda gezinti yapmak istedik. Ancak çekimler nedeniyle izin verilmedi. Çekimleri izlemek istedik, ona da izin verilmedi” dedi. Sahilde gezintiye çıkan İngiliz Dave Beattie ise “Burada tatil yapıyoruz. Her zaman yemek yediğimiz restorana gitmek istedik, ancak güvenlik görevlileri geçişimize izin vermedi” diye konuştu.
Aile şok ayrılık için ne dedi?yşe Özyılmazel, uğruna kanserden hayatını kaybeden eşini boşayan ünlü reklamcı Ali Taran ile olan evliliğini 301’inci gününde sonlandırmak için mahkemeye başvurdu. Taran ve Özyılmazel, 1 Temmuz 2011’de Bodrum’da Semiramis Pekkan’ın evinde hayatlarını birleştirmişti.
ŞARKICI ve yazar Ayşe Özyılmazel, avukatı Hasan Demirel aracılığıyla İstanbul Bakırköy Aile Mahkemesi’ne başvurarak, evliliklerinin 301’inci gününde Ali Taran’a boşanma davası açtı. Avukat Demirel tarafından mahkemeye sunulan 6 maddelik dilekçede çiftin 1 Temmuz 2011 tarihinde evlendikleri,müşterek çocuklarının olmadığı anlatılarak, “Taraflar, evliliklerinin başında bir süre iyi geçindikten sonra anlaşamamaya başlamışlar, aralarında tartışmalar çıkmış, tartışmalar giderek artmış ve şiddetli geçimsizliğe dönüşmüştür” denildi.
‘BU EVLİLİK HUKUKİ OLARAK DA BİTSİN’
İkilinin son dönemde her konuda uyumsuzluk içinde oldukları ve birbirlerinden tamamen koptukları belirtilen dilekçede“Aileler ve yakın dostlar boşanmamaları için büyük çaba sarf etmiş ancak olumlu sonuç alınamamıştır” ifadesine yer verildi. Boşanma dilekçesinde evlilik birliğinin temelden sarsıldığı, ortak hayatın her iki taraf için de çekilmez hale geldiği vurgulandı ve “Fiilen biten evliliğin hukuken de sonuçlandırılması için bu dava açılmıştır” denildi. Avukat Demirel, Ayşe Özyılmazel’in Ali Taran’dan tazminat, nafaka ve ev eşyası biçiminde talepleri olmadığını da ifade etti.
17 GÜN SONRA YENİDEN EVLENDİ
Özyılmazel ile Taran’ın geçtiğimiz yaz başlayan birlikteliğinin ardından Taran’ın eşi Selma Ann Desmond’a boşanma davası açması tartışmalara neden olmuştu. Çiftin 21 yıllık evliliği 13 Haziran 2011’de son buldu. Bu boşanmadan 17 gün sonra, 1 Temmuz 2011’deyse Taran ile Özyılmazel, Bodrum’da Semiramis Pekkan’ın evinde hayatlarını birleştirdi. Selma Ann Desmond ise 23 Kasım 2011’de hayata veda etti.
1 gün önce ‘Evlilik iyidir’ diye yazmıştı
Ayşe Özyılmazel, Sabah Gazetesi’nde önceki gün evlilikle ilgili şöyle yazmıştı:
‘EVLİLİK İYİ BİR ŞEYDİR ÇÜNKÜ...’ 
“Evlilik iyi bir şeydir çünkü; Herkesin ille de bir kez evlenmesi gerekir. Kendi kendine baksın görsün. Aile olmak güzeldir. Eğer yakalanabilirse güven duygusu harikadır. Çocuk yapılır. Çocuk yapmak herhalde şu dünyada yapılabilecek en iyi harekettir. Annen ve arkadaşlarının ‘Şu kız da bir evlenemedi gitti, huysuz mu ne?’ bakışlarından kurtulursun. Hep iki kişilik düşünürsün. Eğer mutluluğu yakalamışsan asla yalnız hissetmezsin. Diyeceğim şu ki; çift olmanın tadını çıkarın canlar.”

Oya Germen (Annesi):
NE YAŞADILAR BİLMİYORUM
 

Üzüldüm, güzel bir durum değil. 30 yıllık evliliğim bitti, onunla ilgili bile konuşmadım. Kızımın biten evliliğiyle ilgili konuşmak bana yakışmaz. Zaten ne oldu ne yaşadılar bilmiyorum, evlilik iki kişilik bir şeydir.
Neco (Babası):
BU KONUDA BİTARAFIM

Benim bir şeyden haberim yok, sizlerden duyuyorum. Bu ayrılık konusundan bitarafım.
Esin Övet (HT Magazin Yazarı):
BEKLENEN SON ŞAŞIRMADIM

Evlilikleri tahminlerin ötesinde bile sürdü diyebiliriz. Çünkü, temeli asla sağlam kurulmayan, yalnızca kadının kendisinden söz ettirmek için yaptığı bir evlilikti. Ayşe gösterişli bir yaşam beklerken hayatında hiçbir değişiklik bulamadı.
‘ALİ AYAK UYDURAMADI’ 
Taran ile Özyılmazel’in boşanma kararı alma sebebinin Ali Taran’ın, sosyal yaşamda Ayşe Özyılmazel’e ayak uyduramaması olduğu iddia edildi. Özyılmazel geçen hafta katıldığı Ayaklıgazete adlı internet sitesinin ödül töreninde eşi Taran’ı şu cümlelerle şikâyet etti: “Kendisi sinemaya gitmez, tiyatroya gitmez, konsere gitmez, kitap okumaz, restorana gitmez, spor yapmaz. bütün gün evde oturur.” Özyılmazel, gazetedeki köşesindeyse eşinin sosyal olmadığını, kendisine “Neden kitap okuyorsun?” diye sorduğunu da yazdı. Çift, boşanma kararı sonrası telefonlarını kapattı. Özyılmazel, Twitter adresinden bir süredir veda mesajları yazıyordu. Özyılmazel bir twit’inde “Kafa nereye biz oraya”, başka bir twit’inde de “Gideceğimiz tek yer havaalanı” yazarak mesaj vermişti.

Magazin haberlerimiz devam edicek beni ve blogumu izlemeye devam edin.


http://www.kamilemutlu.blogspot.com


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder