14 Nisan 2012 Cumartesi        Son Cennet Maldivler


Maldiv Adaları


Hint Okyanusu'nda 1800 kadar mercan adası ve kumladan oluşur Maldivler. Su sporlarına, su altı dünyasına ilgi duyuyorsanız aradığınız yer burası. Başkent Male yakınlarında muhteşem sörf alanları var. Her türlü su sporu yapılabiliyor. Dalgaların yumuşak ritmi, palmiyelerin altında yüzmek, deniz meltemi, Manzaranın ve boğazın tadını işiteceksiniz Maldiv'de... (En iyi zaman: Ocak-Temmuz, Eylül-Ekim)

Başkent: Male
İklim: Maldivler'in iklimi sıcak ve nemli. Günlük ortalama sıcaklık; 27 derece. Binlerce Maldivli hergün balık avına çıkıyor. Adada yetişen yiyecekler arasında ise ananas, hindistancevizi ve nar başta geliyor. 
Para Birimi: Rufiyaa (Rf) 
Vize alma zorunluluğu yok

Suyun Üstünde Uyumak: Bu adalar topluluğunun bir diğer özelliği de, her adanın doğal bir lagün tarafından çevrelenmiş olması.... Bu lagünler, adaları şiddetli rüzgardan ve dalgadan koruduğu gibi aynı zamanda da turkuaz sularıyla bir cennet görüntüsü sağlıyor. (2005 yılında meydana gelen deprem, 10 metre büyüklüğünde dev dalgaların oluşmasına yol açtı. Maldivler adaları da dev dalgalardan etkilenmişti…) 
Eğer denizle aranız iyiyse, Maldivler’de "deniz veya plaj villalarında (Water & Beach Bungalow) kalabilirsiniz. 

Damak Zevki & Din: Nüfusun tamamının Müslüman olduğu Maldivler'de mutfak deniz mahsülleri üzerine kuruludur. 

Gündüz Aktiviteleri
Diving & Snorkelling: Dalmayı sevenler için lagunları çevreleyen mercanların okyanus derinliklerine girdiğiniz zaman belki de yer yüzünde başka hiçbir yerde daha bir arada bulamayacağınız kadar çok canlı türünü ve renk armonisini bir arada görebilirsiniz. 
Cocoa Adası: Robinson Crusoe'nun yazarı Robert Louis Stevenson onu "Hint okyanusundaki en ilahi ada" olarak tanımlıyor. Deniz öyle berrak ve kumsal öyle ipeksi ki, kum nerede bitiyor deniz nerede başlıyor, kestirmek zor. Kumsalda beyaz mercan ve ahşaptan yapılan bungalow'larda her tür lüks ve konfor var. 

AKŞAM AKTİVİTELERİ: Adalar tamamen sakin yaşam tarzı üzerine kurulu olduğundan sınırlı bir gece aktivitesi vardır. Gece aktiviteleri tesislerdeki münferit organizasyonlar ve barlarındaki müzik ile sınırlıdır. 

Püf Noktaları: 
 Halkı Müslüman ve sempatiktir; içki kullanımı yalnız turistlere aittir. 
 Girişte havaalanında ciddi bir alkol kontrolu yapılmakta ve dışardan getirdiğiniz içkilere dönüşünüzde geri verilmek üzere el konulmaktadır!
 Seçeceğiniz otelin kuzey atolünde olması şiddetle tavsiye olunur.
 Kuzey Male Atol' ündeki en iyi ada " Paradise Island" dır.. Paradise Island' ın haritada bulabileceğiniz adı ise:" Lankanfinolhu" dur. Eğer burada yer bulamaz iseniz " Kurumba Village " ikinci tercihiniz olabilir.
 Su, adalarda altın değerinde...
 Yüzmek isteyenler için ise bir kabus: çünkü mercanlar deniz yüzeyine 20 cm kalana kadar yayılmıştır. 


Önümüz yaz işte.size bir seçenek hadi bakalım ,gitmek istediğim yerlerden biri valla,tatil için mükemmel yerlerden biri 


4 yorum :

 1. Görmek istediğim yerlerden biri,ama fiyatlar??:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. işte bütün mesele zaten o :)))

   Sil
 2. Merhaba :) Çok güzel gerçekten. Benim de görmek istediğim yerlerden..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhabe Ahu hanım sizin de blogunuzu beğendim çok güzel takibe aldım memnun oldum

   Sil