2 Aralık 2012 Pazar


Kurbağa Misali

Günlerden bir gün kurbağa yarışı düzenlenmiş!!!
Hedef yüksek bir kulenin tepesiymiş...

kalabalik onlari görmek ve alkişlamak için toplanmiş. Yariş başlamiş aslinda kimse onlarin tepeye varacaklarina inanmiyormuş...

ve şöyle konuşuyorlarmiş aralarinda ;

« boşuna !!! nasil olsa başaramayacaklar... »

kurbağalar yavaş yavaş cesaretlerini kaybetmeye başlamişlar

yalniz bir tanesi bütün gücüyle tirmanmaya devam ediyormuş... ve insanlar konuşmaya devam ediyorlarmiş

« hakikaten yazik !!! nasil olsa tepeye varamayacaklar !... »
ve kurbağalar yenilgiyi kabullenmek zorunda kalmişlar...bir tanesi hariç ! o, bütün koşullara rağmen devam ediyormuş......

sonuçta, o bir tanesi hariç,hepsi yarişi terk etmişler... o ise kulenin tepesine tek başina çikabilmiş... herkes şaşkinlik içinde bunu nasil başardiğini merak etmiş !

içlerinden bir tanesi ona yaklaşip bu yarişi nasil tamamladiğini sormuş...

ve görmüş ki.......

o sağirmiş !!!

...siz siz olun negatif duygular taşima alişkanliği olan insanlari dinlemeyin... çünkü onlar sizin yüreğinizde taşidiğiniz en güzel umutlari yok ederler !!!! işittiğiniz veya okuduğunuz sözlerin ne denli tesirli olduklarini bilin... ve her zaman pozitif düşünün !!!http://www.kamilemutlu.com2 yorum :

  1. Herkesin başında ve her dönem böyle olumsuz kişiler olur. Ve belki de nice hevesler kursaklarda kalmıştır bu yüzden. Çünkü herkes sağır değildir duymamak için.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. teşekkür ederim değerli yorumunuz için,hayatımızda o kadar önemlidir ki negatif düşünceler bizi hep olumsuzluklara sürüklemiştir,halbuki hep pozitif insanlar hayatımızda olsa pozitif düşünceler bizim hayatımızda olsa ne kadar olumlu şeyler olabileceğini hep gözardı etmişizdir.

      Sil